“Almost Paradise” Kleurpotlood op paneel 48 x 52 x 1,2 cm

“Almost Paradise” Kleurpotlood op paneel 48 x 52 x 1,2 cm - Petra Nicole

Pinksterweekend bij ARS – tentoonstelling Industrie in kleurpotlood en de Leidse Hofjes Concerten

Komend weekend, tijdens Pinksteren, biedt ARS een aantal aantrekkelijke activiteiten. Op zaterdag 23 mei om 16.00 uur openen we Industrie in kleurpotlood, een solotentoonstelling van Petra Nicole. De tentoonstelling is van 23 mei tot en met 7 juni 2026 bij ARS te zien.

Op eerste en tweede Pinksterdag doet ARS opnieuw mee aan de Leidse Hofjes Concerten. Iedereen is welkom; de toegang bij ARS is gratis.

Op zondag 24 mei verzorgt Jong KC Jazz — jazzcombo’s van de School voor Jong Talent van het Koninklijk Conservatorium — drie optredens van circa 30 minuten, om 13.30, 15.00 en 16.30 uur. En op maandag 25 mei trakteert Manito het publiek op pakkende gipsy flamenco-gitaarklanken. Ook deze optredens zijn drie keer te beluisteren: om 14.00, 15.15 en 16.30 uur.

Over Industrie in kleurpotlood – een solotentoonstelling van Petra Nicole

De werken van Petra Nicole gaan over hersenspinsels uit haar industriële werkverleden. Haar herinneringen als levensmiddelentechnoloog, laborant en meubelmaker, maar ook de indrukken die ze als kind kreeg van de machines en het interieur van de fabriek van haar vader, vormen de directe inspiratiebron.

Haar passie voor het industriële landschap, zoals het lijnenspel van leidingen en het ritme van meerdere installaties bij elkaar levert werken op die nieuwsgierigheid, schoonheid en verwondering wekken. Het is een creatieve visie van de gruizige, mechanische wereld van de industrie waarbij ze de vindingrijkheid van de menselijke technologie viert.

Naast haar bewondering voor de mens die technologisch tot zoveel in staat is, wil Petra Nicole ook dat de kijker gaat nadenken over de impact van de industrialisatie op ons leven en het milieu. Zouden deze twee aspecten ooit samen kunnen gaan?

Over Petra Nicole

Petra Nicole (1967) is beeldend kunstenaar en lid van ARS Aemula Naturae. Petra studeerde aan het Hout- en Meubilerings College (HMC) in Amsterdam, richting Meubelmaken en studeerde in 2022 af aan de Kunstacademie NAU in Utrecht. Meer informatie over Petra Nicole en haar werk is te vinden op haar website.

OVER ARS

Oranje hoofddoek - Marja Selier
ars aemula naturae - ruimte voor beeldende kunst

Pieterskerkgracht 9a
2311 SZ Leiden

info@arsaemula.nl

071 514 07 84

Meld u nu aan voor de ARS Nieuwsbrief!