TOT NU TOE

Marjan Waander’s beeldtaal van 21 oktober t/m 5 november 2023

In de overzichtstentoonstelling van de keramische beelden van Marjan Waanders (Haarlem, 1948) kun je kriskras door de tijd be- wegen, van de jaren 80 tot nu maakte ze werk in uiteenlopende in- houdelijke thema’s.

Verre reizen, afgietsels van kitsch, collages van bestaand porselein, religie, artefakes, Pompei, rouw, natuur en gentechnologie kwamen o.a. aan de orde, waarbij er vaak sprake is van een dubbele bodem.
Binnen een thema ontvouwt zich een bijbehorende beeldtaal, ter- wijl de huid, het oppervlak van de vorm bijzonder belangrijk is, het dient de vorm te versterken; schilderen met glazuren en meermalig stoken kenmerkt haar werk.

OPENING
Zondag 22 oktober om 16.00 uur opent Els Grijmans de expositie. Geert Keuter lardeert de opening met singeltjes uit eigen collectie.

Voorbij

TOT NU TOE

van zaterdag 21 oktober t/m zondag 5 november 2023

vrijdag, zaterdag en zondag van 13:00 uur tot 17:00 uur

Ars Aemula Naturae, Pieterskerkgracht 9a, Leiden

Marjan Waanders